CineMonsteR


https://cinemonster.ucoz.net/

CineMonsteR - collection of the most rare and scandal films of world cinema.
WELCOME!


 

Sunday, August 26, 2018

Parta za milión. 1990.

Parta za milión. 1990.
 Чехословацкий художественный фильм "Миллионеры", криминальная комедия про Збинека и его друзей. Они постоянно страдают от банды местных хулиганов и их главаря по кличке Гиббон. Проблема Збинека в том, что он всегда идет на поводу у Гиббона. Чтобы доказать хулиганам свою крутизну, ребята устраивают шуточное ограбление почты. Но шутка заходит слишком далеко.
CZ. Režisér Rudolf Růžička natočil ve zlínském studiu dětský kriminální film Parta za milión. Zatímco v obdobných snímcích s kriminální zápletkou zpravidla děti pomáhají dopadnout pachatele, v tomto díle je to poněkud jinak. Klukovská parta z frajeřiny (kvůli sázce) přepadne poštu. Vzápětí se zjistí, že v pytli, který tam ukradla, nejsou dopisy, nýbrž téměř milión korun. Trvá to dlouho, než se chlapci rozhodnou lup vrátit. A mezitím se odehraje řada věcí. - Ve filmu je značný prostor věnován přípravě a provedení loupeže, a potom vývoji vztahů mezi dětmi, které se dostanou k velkým penězům. Tvůrci se snažili, jistě s dobrými úmysly, vnést do tradičního dětského příběhu něco nového. Zaujmout malé diváky dobrodružnou akcí a přitom přinést i poučení o neblahé roli chamtivosti a touhy po bohatství. Pokusili se charakterizovat své hrdiny bez obvyklé přetvářky, ukázat dnešní kluky takové, jací opravdu jsou. - Morální vyznění jejich filmu je však přece jen pochybné. Vědomí viny jednoho protagonisty nemůže vyvážit skutečnost, že se chlapci dopustili závažného činu, který zůstal nepotrestán.
EN. Using plastic guns, young Kadel and friends robbed the mail to retrieved a letter, not realizing the mailbag contained money and lots of it.
Director: Rudolf Ruzicka.
Cast: Zybnek Tihelka, Vít Holer, Jirí Majstr, Roman Hlavac, Milan Novák, Lenka Roubciková, Jakub Skopek, Jakub Janos, Stefan Vydra, Michal Horák, Frantisek Svihlík.
Czechoslovakia, 1991.
Language: Czech, Russian.
Download Parta za milión. 1990.
Parta za milión. 1990.
Parta za milión. 1990.

No comments:

Post a Comment