CineMonsteR


https://cinemonster.ucoz.net/

CineMonsteR - collection of the most rare and scandal films of world cinema.
WELCOME!


 

Thursday, June 8, 2017

Синичка / Sýkorka / Little Chickadee. 1989.

Синичка / Sýkorka / Little Chickadee. 1989.
 „O velké lásce dvou různých malých dětí“
Романтичная история о том как мальчик с девочкой дружил, дело было так: Словакия 1930-х годов, первые античешские и антиеврейские выступления. На фоне этих глобальных социальных событий показана дружба еврейского мальчика и девочки из смешанной чешско-словацкой семьи.

SK. Sýkorkou nazývá dědeček osmiletou vnučku Danku. Její dětství na malém městě je komplikováno skutečností, že pochází ze smíšeného česko-slovenského manželství a že oba její rodiče jsou zaměstnáni. Tak Danka tráví většinu svého volného času s milovaným dědou - truhlářem, který jí vštěpuje lásku k práci, ústu k lidem a smysl pro věrnost a přáteltví. Ze spolužáků je jejím nejlepším kamarádem chlapec Teo Grossmann, syn bohatého židovského kupce. Danka se téměř na každém kroku střetává s nesmyslnými bariérami národnostními, sociálnímia náboženskými. Píše se rok 1938 a v městečku narůstá napětí. Množí se protičeské a protižidovské výpady. Danka nemůže pochopit jaký rozdíl existuje mezi ní a Teem a třeba chlapci z hitlerjugend, kteří jsou ve slovenském městečku na prázdninách. Nechápe, že její dosud šťastný svět a současně i svět jejích rodičů, jejího dědy a všech čestných lidí se bortí.
EN. Set in Czechoslovakia in the summer of 1938, about two children who play together and who are great friends. However their days of friendship are numbered...
Режиссёр: Pavel Gejdoš ml.
В ролях: Anna Arpášová, Martin Kováč, Svatopluk Matyáš, Viera Topinková, Eva Matejková, Jana Zvaríková, Peter Jezný, Elena Zemanová, Aleš Rychlík, Marta Nitranová.
Czechoslovakia, 1989.
Language: Slovak.
Download Синичка / Sýkorka / Little Chickadee.
Синичка / Sýkorka / Little Chickadee. 1989.
Синичка / Sýkorka / Little Chickadee. 1989.

No comments:

Post a Comment